Girls Swimming

200 Yard Medley Relay
  NAME TIME
1. Talawanda 2:03.25
2. Harrison 2:35.43
200 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Hannah Lippincott (Jr), Talawanda 2:15.37
2. Maren Patterson (So), Talawanda 2:15.78
3. Elizabeth Theroux (Fr), Ross 2:20.48
4. Adrienne Reynek (Sr), Ross 2:22.48
5. Kenna Mondello (Jr), Talawanda 2:23.49
6. Alaina Reynek (So), Ross 2:25.29
7. Morgan Barnes (So), Ross 2:30.09
8. Lucy Engle (So), Talawanda 2:30.46
9. Callie Ferguson (So), Harrison 2:31.28
10. Anna Abbitt (So), Talawanda 2:37.50
11. Carissa Gipson (Sr), Ross 2:37.77
12. Morgan Sly (Fr), Talawanda 2:44.42
13. Dannon Lotz (So), Harrison 2:49.61
14. Alyssa Chaney (Jr), Talawanda 2:52.47
15. Raven Weber (Jr), Harrison 2:53.49
16. Serena Brotherton (So), Harrison 2:56.73
17. Kimberly Barrett (So), Talawanda 3:01.20
18. Morgan Stahr (Jr), Talawanda 3:03.69
19. Lindsey Greene (Jr), Harrison 3:03.80
20. Jessica Guilfoyle (So), Harrison 3:06.50
21. Julia Harmon (Jr), Harrison 3:10.07
22. Zoey Doherty (Fr), Harrison 3:10.66
23. Sarah Wessel (Jr), Harrison 3:11.23
24. Kailey Egan (Sr), Harrison 3:12.28
25. Kaylyn Mullins (Jr), Harrison 3:13.70
26. Erin Heyob (So), Harrison 3:22.93
27. Kylee Fliter (Sr), Harrison 3:29.08
28. Nina Seyferth (Fr), Harrison 3:37.32
29. Monica Phillips (Jr), Harrison 3:40.02
30. Olivia Rhoton (Jr), Talawanda 4:00.05
200 Yard I.M.
  NAME TIME
1. Mercy Patterson (Jr), Talawanda 2:21.73
2. Maren Patterson (So), Talawanda 2:24.23
3. Julianne Hobson (So), Edgewood 2:29.10
4. Annabelle Smith (So), Ross 2:30.93
5. Kenna Mondello (Jr), Talawanda 2:32.08
6. Hannah Lippincott (Jr), Talawanda 2:38.98
7. Alaina Reynek (So), Ross 2:42.95
8. Lucy Wang (Jr), Talawanda 2:48.00
9. Amelia Dennis (So), Ross 2:50.85
10. Callie Ferguson (So), Harrison 2:51.22
11. Morgan Sly (Fr), Talawanda 2:59.87
12. Anna Abbitt (So), Talawanda 3:00.85
13. Maddie Davis (Fr), Ross 3:01.19
14. Dannon Lotz (So), Harrison 3:06.71
15. Morgan Stahr (Jr), Talawanda 3:23.62
16. Lindsey Greene (Jr), Harrison 3:27.32
17. Payton Meece (Jr), Harrison 3:30.07
18. McKenzie Smith (Sr), Ross 3:30.40
19. Jessica Guilfoyle (So), Harrison 3:31.40
20. Claira Stehlin (Jr), Harrison 3:41.31
21. Monica Phillips (Jr), Harrison 4:34.00
50 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Mercy Patterson (Jr), Talawanda 26.23
2. Maren Patterson (So), Talawanda 26.36
3. Hannah Lippincott (Jr), Talawanda 28.07
4. Kenna Mondello (Jr), Talawanda 28.26
5. Lilia Hool (Jr), Talawanda 29.80
6. Lauren Uhl (Sr), Ross 29.82
7. Abby Smith (So), Ross 29.87
8. Adrienne Reynek (Sr), Ross 30.08
9. Cassidy Norton (Sr), Ross 30.47
10. Callie Ferguson (So), Harrison 30.48
11. Amelia Dennis (So), Ross 30.54
12. Lucy Wang (Jr), Talawanda 30.87
13. Payton Meece (Jr), Harrison 31.54
14. Skyler Doherty (Sr), Harrison 31.63
15. Mary Southwick (Fr), Ross 31.64
16. Lucy Engle (So), Talawanda 31.73
17. Maddie Davis (Fr), Ross 32.01
17. McKenzie Smith (Sr), Ross 32.01
19. Chloe Levitsky (So), Ross 32.20
20. Carissa Gipson (Sr), Ross 32.31
21. Morgan Sly (Fr), Talawanda 32.47
22. Raven Weber (Jr), Harrison 32.60
23. Jalyn Simpson (Jr), Ross 33.29
24. Dannon Lotz (So), Harrison 33.48
25. Alyssa Chaney (Jr), Talawanda 33.77
26. Skyler Pennington-Menke (Fr), Edgewood 33.94
27. Morgan Stahr (Jr), Talawanda 33.97
28. Reese Doherty (Fr), Ross 34.20
29. Hailey Downard (So), Talawanda 34.84
30. Kaydence Harris (So), Ross 34.89
31. Nina Seyferth (Fr), Harrison 34.99
32. Sarah Wessel (Jr), Harrison 35.09
33. Serena Brotherton (So), Harrison 35.51
34. Claira Stehlin (Jr), Harrison 36.21
35. Erin Heyob (So), Harrison 36.50
36. Kaylyn Mullins (Jr), Harrison 36.88
37. Bailee Gunnell (Sr), Ross 36.96
37. Bailee Gunnell (Sr), Ross 36.96
39. Estella Varner (So), Ross 37.06
39. Kimberly Barrett (So), Talawanda 37.06
41. Kailey Egan (Sr), Harrison 37.53
42. Lindsey Greene (Jr), Harrison 37.62
43. Jessica Guilfoyle (So), Harrison 37.90
44. Emma Renner (Fr), Edgewood 39.64
45. Jalyn Thoman (So), Ross 40.39
46. Kylee Fliter (Sr), Harrison 40.69
47. Zoey Doherty (Fr), Harrison 40.79
48. Julia Harmon (Jr), Harrison 41.18
49. Monica Phillips (Jr), Harrison 42.24
50. Alexis Green (Fr), Harrison 46.46
51. Olivia Rhoton (Jr), Talawanda 47.61
100 Yard Butterfly
  NAME TIME
1. Mercy Patterson (Jr), Talawanda 1:02.11
2. Annabelle Smith (So), Ross 1:04.88
3. Julianne Hobson (So), Edgewood 1:05.17
4. Kenna Mondello (Jr), Talawanda 1:11.27
5. Hannah Lippincott (Jr), Talawanda 1:11.37
6. Amelia Dennis (So), Ross 1:16.32
6. Alaina Reynek (So), Ross 1:16.32
8. Lucy Wang (Jr), Talawanda 1:21.03
9. Morgan Sly (Fr), Talawanda 1:22.33
10. Callie Ferguson (So), Harrison 1:25.49
11. Elizabeth Theroux (Fr), Ross 1:29.99
12. Raven Weber (Jr), Harrison 1:40.82
13. Dannon Lotz (So), Harrison 1:42.73
14. Payton Meece (Jr), Harrison 1:47.10
15. Kimberly Barrett (So), Talawanda 1:52.82
100 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Maren Patterson (So), Talawanda 54.84
2. Savannah Mueller (Sr), Ross 58.71
3. Julianne Hobson (So), Edgewood 59.54
4. Mercy Patterson (Jr), Talawanda 1:00.40
5. Kenna Mondello (Jr), Talawanda 1:00.96
6. Hannah Lippincott (Jr), Talawanda 1:01.69
7. Lauren Bennett (Jr), Ross 1:03.23
8. Lilia Hool (Jr), Talawanda 1:06.99
9. Lucy Wang (Jr), Talawanda 1:07.96
10. Cassidy Norton (Sr), Ross 1:08.21
11. Anna Abbitt (So), Talawanda 1:08.43
12. Callie Ferguson (So), Harrison 1:09.99
13. Lucy Engle (So), Talawanda 1:10.32
14. Morgan Sly (Fr), Talawanda 1:11.81
15. Carissa Gipson (Sr), Ross 1:12.11
16. Dannon Lotz (So), Harrison 1:13.60
17. Payton Meece (Jr), Harrison 1:14.34
18. Raven Weber (Jr), Harrison 1:16.79
19. Alyssa Chaney (Jr), Talawanda 1:18.19
20. Serena Brotherton (So), Harrison 1:18.60
21. Hailey Downard (So), Talawanda 1:21.28
22. Nina Seyferth (Fr), Harrison 1:21.29
23. Kimberly Barrett (So), Talawanda 1:21.74
24. Jessica Guilfoyle (So), Harrison 1:23.19
25. Lindsey Greene (Jr), Harrison 1:23.49
26. Sarah Wessel (Jr), Harrison 1:23.69
27. Erin Heyob (So), Harrison 1:24.50
28. Kailey Egan (Sr), Harrison 1:25.40
29. Claira Stehlin (Jr), Harrison 1:26.09
30. Jalyn Thoman (So), Ross 1:26.33
31. Zoey Doherty (Fr), Harrison 1:27.26
32. Kaylyn Mullins (Jr), Harrison 1:28.76
33. Emma Renner (Fr), Edgewood 1:29.32
34. Julia Harmon (Jr), Harrison 1:30.55
35. Alexis Green (Fr), Harrison 1:36.45
36. Monica Phillips (Jr), Harrison 1:36.91
37. Kylee Fliter (Sr), Harrison 1:38.45
38. Olivia Rhoton (Jr), Talawanda 1:52.39
39. Kaydence Harris (So), Ross 43:54.00
500 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Maren Patterson (So), Talawanda 5:58.12
2. Mercy Patterson (Jr), Talawanda 6:03.73
3. Elizabeth Theroux (Fr), Ross 6:14.18
4. Hannah Lippincott (Jr), Talawanda 6:15.05
5. Alaina Reynek (So), Ross 6:22.55
6. Adrienne Reynek (Sr), Ross 6:24.61
7. Kenna Mondello (Jr), Talawanda 6:27.78
8. Lucy Wang (Jr), Talawanda 6:41.91
9. Morgan Barnes (So), Ross 6:44.39
10. Lucy Engle (So), Talawanda 6:45.16
11. Callie Ferguson (So), Harrison 6:50.57
12. Anna Abbitt (So), Talawanda 7:10.03
13. Dannon Lotz (So), Harrison 7:26.75
14. Morgan Sly (Fr), Talawanda 7:28.65
15. Payton Meece (Jr), Harrison 7:56.08
16. McKenzie Smith (Sr), Ross 7:59.23
17. Kimberly Barrett (So), Talawanda 8:01.48
18. Alyssa Chaney (Jr), Talawanda 8:03.68
19. Morgan Stahr (Jr), Talawanda 8:05.22
20. Serena Brotherton (So), Harrison 8:16.88
21. Lindsey Greene (Jr), Harrison 8:22.51
22. Jessica Guilfoyle (So), Harrison 8:35.77
23. Julia Harmon (Jr), Harrison 8:45.36
24. Sarah Wessel (Jr), Harrison 9:03.02
200 Yard Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Talawanda 1:51.15
2. Harrison 2:20.26
100 Yard Backstroke
  NAME TIME
1. Maren Patterson (So), Talawanda 1:01.98
2. Mercy Patterson (Jr), Talawanda 1:03.37
3. Annabelle Smith (So), Ross 1:07.59
4. Kenna Mondello (Jr), Talawanda 1:08.51
5. Lauren Bennett (Jr), Ross 1:15.07
6. Adrienne Reynek (Sr), Ross 1:16.31
7. Callie Ferguson (So), Harrison 1:17.27
8. Lucy Engle (So), Talawanda 1:19.02
9. Anna Abbitt (So), Talawanda 1:21.02
10. Dannon Lotz (So), Harrison 1:23.94
11. Raven Weber (Jr), Harrison 1:25.05
12. Nina Seyferth (Fr), Harrison 1:25.11
13. Sarah Wessel (Jr), Harrison 1:28.64
14. Mary Southwick (Fr), Ross 1:29.58
15. Payton Meece (Jr), Harrison 1:31.57
16. Alyssa Chaney (Jr), Talawanda 1:33.49
17. Erin Heyob (So), Harrison 1:35.72
18. Serena Brotherton (So), Harrison 1:36.89
19. Kimberly Barrett (So), Talawanda 1:37.34
20. Lindsey Greene (Jr), Harrison 1:37.37
21. Kaylyn Mullins (Jr), Harrison 1:44.00
22. Jessica Guilfoyle (So), Harrison 1:47.34
23. Zoey Doherty (Fr), Harrison 1:49.70
24. Kailey Egan (Sr), Harrison 1:50.42
25. Olivia Rhoton (Jr), Talawanda 1:55.54
26. Julia Harmon (Jr), Harrison 1:58.01
27. Monica Phillips (Jr), Harrison 1:59.37
100 Yard Breaststroke
  NAME TIME
1. Savannah Mueller (Sr), Ross 1:14.63
2. Maren Patterson (So), Talawanda 1:14.72
3. Lucy Wang (Jr), Talawanda 1:22.04
4. Kenna Mondello (Jr), Talawanda 1:22.79
5. Lilia Hool (Jr), Talawanda 1:25.61
6. Morgan Barnes (So), Ross 1:29.92
7. Anna Abbitt (So), Talawanda 1:32.95
8. Chloe Levitsky (So), Ross 1:33.61
9. Skyler Doherty (Sr), Harrison 1:35.70
10. Amelia Dennis (So), Ross 1:38.29
11. Morgan Stahr (Jr), Talawanda 1:38.74
12. McKenzie Smith (Sr), Ross 1:39.97
13. Reese Doherty (Fr), Ross 1:39.99
14. Jalyn Simpson (Jr), Ross 1:40.26
15. Jessica Guilfoyle (So), Harrison 1:42.02
16. Hailey Downard (So), Talawanda 1:43.82
17. Kaylyn Mullins (Jr), Harrison 1:43.97
18. Lindsey Greene (Jr), Harrison 1:45.49
19. Claira Stehlin (Jr), Harrison 1:46.43
20. Dannon Lotz (So), Harrison 1:47.91
21. Kailey Egan (Sr), Harrison 1:49.50
22. Kylee Fliter (Sr), Harrison 1:56.48
23. Skyler Pennington-Menke (Fr), Edgewood 1:56.84
24. Maddie Davis (Fr), Ross 2:13.61
25. Monica Phillips (Jr), Harrison 2:28.75
400 Yard Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Talawanda 4:39.73
2. Harrison 5:37.16