Boys Swimming - Statistics

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. Talawanda 1:41.85  
2. Ross 2:08.00  
3. Ross 2:10.38  
4. Harrison 2:12.56  
5. Edgewood 2:14.66  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Noah Curry Talawanda 1:59.44
2. Aaron Polk Ross 2:00.79
3. John Anzano Talawanda 2:07.80
4. Luke Heizer Edgewood 2:08.30
5. Kameron May Ross 2:14.59
6. Fred Kelemen Talawanda 2:15.09
7. Ryan Decker Edgewood 2:20.39
8. Garrett Ramsey Edgewood 2:38.45
9. Jeremy Arnold Harrison 2:39.34
10. Austin Ashcraft Ross 2:42.04
11. Aaron Hool Talawanda 2:47.26
12. Jon Caudill Talawanda 2:49.95
13. Ryan Specht Edgewood 2:55.21
14. Tyler West Ross 2:56.59
15. Stefan Hill Talawanda 3:03.79
16. Ben Calabrese Harrison 3:09.11
17. Josh Wurzelbacher Harrison 3:11.19
18. Michele Bassanelli Harrison 3:16.95
200 Yard I.M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Sam Muse Edgewood 2:11.35
2. Jonah Jones Talawanda 2:17.91
3. John Anzano Talawanda 2:18.50
4. Aaron Polk Ross 2:18.82
5. Dylan Shumway Talawanda 2:27.91
6. Louis Acra Harrison 2:31.19
7. Ethan DiMenna Talawanda 2:31.98
8. Ryan Decker Edgewood 2:37.18
9. Fred Kelemen Talawanda 2:38.31
10. Kameron May Ross 2:41.74
11. Benjamin Farmer Talawanda 2:54.63
12. Garrett May Ross 3:13.46
13. Jace Fette Harrison 3:41.88
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Adam Mandrell Talawanda :23.62
2. Dylan Brading Talawanda :24.08
3. Sam Muse Edgewood :24.42
4. Jonah Jones Talawanda :24.76
5. Luke Heizer Edgewood :24.84
6. Noah Curry Talawanda :25.16
7. Kameron May Ross :25.40
8. Louis Acra Harrison :25.50
9. Dylan Shumway Talawanda :25.93
10. Ethan DiMenna Talawanda :26.22
11. Jacob Schulten Ross :27.01
12. Fred Kelemen Talawanda :28.17
13. Jace Fette Harrison :28.33
13. Ryan Decker Edgewood :28.33
15. Jeremy Arnold Harrison :28.59
16. Tyler West Ross :28.87
17. Benjamin Farmer Talawanda :29.05
18. Michele Bassanelli Harrison :29.10
19. Austin Ashcraft Ross :30.67
20. Aaron Hool Talawanda :30.99
21. Ben Calabrese Harrison :31.02
22. Jon Caudill Talawanda :32.12
23. Paul Southwick Ross :32.40
24. Josh Wurzelbacher Harrison :32.50
25. Garrett Ramsey Edgewood :32.73
26. Nathaniel Henson Talawanda :34.28
27. Adrian Rye Ross :42.03
1 Meter Diving
  NAME SCHOOL SCORE
1. Sean Mondello Talawanda 260.30
2. Michele Bassanelli Harrison 149.62
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. Adam Mandrell Talawanda :56.21
2. Sam Muse Edgewood :58.29
3. John Anzano Talawanda 1:01.48
4. Aaron Polk Ross 1:03.01
5. Louis Acra Harrison 1:07.34
5. Fred Kelemen Talawanda 1:07.34
7. Dylan Shumway Talawanda 1:08.41
8. Ryan Decker Edgewood 1:11.00
9. Kameron May Ross 1:14.88
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Dylan Brading Talawanda :52.73
2. Aaron Polk Ross :54.09
3. Noah Curry Talawanda :54.17
4. Sam Muse Edgewood :54.27
5. Kameron May Ross :55.92
6. Luke Heizer Edgewood :56.04
7. Dylan Shumway Talawanda :57.68
8. Louis Acra Harrison :58.84
9. Ethan DiMenna Talawanda :59.04
10. Ryan Decker Edgewood 1:02.92
11. Jacob Schulten Ross 1:03.65
12. Jeremy Arnold Harrison 1:06.39
13. Austin Ashcraft Ross 1:08.24
14. Jace Fette Harrison 1:08.79
15. Tyler West Ross 1:10.54
16. Garrett May Ross 1:11.90
17. Michele Bassanelli Harrison 1:12.45
18. Garrett Ramsey Edgewood 1:12.60
19. Aaron Hool Talawanda 1:13.34
20. Josh Wurzelbacher Harrison 1:14.31
21. Ben Calabrese Harrison 1:15.41
22. Ryan Specht Edgewood 1:15.81
23. Jon Caudill Talawanda 1:16.07
24. Stefan Hill Talawanda 1:19.33
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Noah Curry Talawanda 5:24.18
2. Jonah Jones Talawanda 5:38.27
3. Aaron Polk Ross 5:48.00
4. Dylan Shumway Talawanda 6:02.17
5. Luke Heizer Edgewood 6:08.66
6. Fred Kelemen Talawanda 6:16.79
7. Ethan DiMenna Talawanda 6:19.64
8. Ryan Decker Edgewood 6:25.07
9. Kameron May Ross 6:45.00
10. Benjamin Farmer Talawanda 6:56.03
11. Jacob Schulten Ross 7:07.34
12. Paul Southwick Ross 7:15.72
13. Garrett Ramsey Edgewood 7:19.67
14. Jeremy Arnold Harrison 7:30.17
15. Paul Southwick Ross 7:33.08
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Talawanda 1:33.69  
2. Ross 1:47.57  
3. Edgewood 1:53.08  
4. Harrison 1:53.56  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Adam Mandrell Talawanda :59.26
2. John Anzano Talawanda 1:00.55
3. Dylan Brading Talawanda 1:02.62
4. Aaron Polk Ross 1:02.98
5. Sam Muse Edgewood 1:03.53
6. Dylan Shumway Talawanda 1:03.81
7. Noah Curry Talawanda 1:06.09
8. Fred Kelemen Talawanda 1:11.62
9. Louis Acra Harrison 1:13.89
10. Kameron May Ross 1:19.00
11. Jeremy Arnold Harrison 1:19.98
12. Jacob Schulten Ross 1:24.00
13. Garrett Ramsey Edgewood 1:25.52
14. Josh Wurzelbacher Harrison 1:25.53
15. Jon Caudill Talawanda 1:25.73
16. Garrett May Ross 1:26.50
17. Ryan Specht Edgewood 1:34.34
18. Ben Calabrese Harrison 1:38.39
19. Tyler West Ross 1:39.28
20. Jace Fette Harrison 1:40.79
21. Adrian Rye Ross 1:41.05
22. Stefan Hill Talawanda 1:50.58
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Sam Muse Edgewood 1:05.68
2. Jonah Jones Talawanda 1:07.54
3. Dylan Brading Talawanda 1:07.94
4. John Anzano Talawanda 1:09.25
5. Luke Heizer Edgewood 1:14.24
6. Aaron Polk Ross 1:15.62
7. Kameron May Ross 1:17.37
8. Louis Acra Harrison 1:19.20
9. Kameron May Ross 1:20.20
10. Michele Bassanelli Harrison 1:23.19
11. Ryan Decker Edgewood 1:24.26
12. Austin Ashcraft Ross 1:24.87
13. Nathaniel Henson Talawanda 1:32.95
14. Austin Ashcraft Ross 1:33.58
15. Jacob Schulten Ross 1:36.00
16. Garrett May Ross 1:41.85
17. Paul Southwick Ross 1:41.90
18. Stefan Hill Talawanda 1:59.72
400 Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Talawanda 3:33.20  
2. Ross 4:04.07  
3. Harrison 4:20.20